Navigácia

Obsah

AKTUALIZÁCIA_Triedený zber bližšie k občanovi

Typ: ostatné | náš tip
szAj v našej obci sa snažíme neustále zlepšovať možnosti pre všetkých vás, aj čo sa týka odpadového hospodárstva.
17.novembra sa rozvážajú nádoby, prosíme vás, buďte súčinní.

AKTUALIZÁCIA:

Oznamujeme všetkým,  že dňa 17.11.2022 (t.j. vo štvrtok)  v čase od 8:00 do 17:00 bude spoločnosť Marius Pedersen rozvážať nádoby (modrú na papier a zelenú na sklo) a vrecia (žlté) na triedený odpad do rodinných domov.

Prosíme obyvateľov,  aby boli súčinní pri preberaní nádob a pripravili si vopred preukaz totožnosti.

Za každú domácnosť bude spísaný protokol o odovzdaní nádob. Nádoby sú pre domácnosti, kde majú obyvatelia trvalý pobyt a nebude sa za ne platiť. 

Informácie o používaní nádob, správnom triedení a pravidlách zberu odpadov  odovzdajú pracovníci zberovej spoločnosti.

 

Pôvodný oznam: Vážení občania!

Na základe aktuálnych čísel separovanosti v našej obci, a teda hlavne vďaka vášmu aktívnemu prístupu k triedeniu, môžeme v blízkej dobe do každej domácnosti pre občanov s trvalým pobytom distribuovať modrú a zelenú nádobu na triedený odpad. Triedený zber tak bude bližšie k občanovi a odseparovať  odpad už budeme vedieť priamo u seba. K čiernym nádobám a žltým vreciam ( u niekoho žltým nádobám) pribudnú ďalšie dve. Podľa prísľubu zberovej spoločnosti bude možné do žltého vreca (nádoby) ukladať i kompozitné obaly a kovy. Anonymné stojiská tak už nebudú strašiakom našej obce, kde sme neustále riešili nezodpovedných občanov a neporiadok okolo nich. 

Verím, že čísla v separovaní nám aj takýmto spôsobom narastú a budeme sa radiť medzi uvedomelé obce v regióne. 

Termíny vám budú včas oznámené, preto venujte pozornosť novým oznamom na webe ako aj v obecnom rozhlase. 

 

 


Vytvorené: 27. 10. 2022
Posledná aktualizácia: 13. 11. 2022 17:32
Autor: Správca Webu